Дніпровська гімназія № 127 Дніпровської міської ради

 

Тренінги та психологічні заходи

 

 

           Виховна година з елементами тренінгу                   

«Життя – це щастя!» для учнів та учениць 8-9 класів

 

Мета: розкрити значення і цінність життя людини; формувати вміння бачити в життєвих негараздах лише тимчасові труднощі і бажання долати їх; підвищити здатність учасників/ць до позитивного ставлення до себе та до життя; підвищувати самооцінку, формувати життєві цінності.

Тривалість заняття: 45-60 хв.

 

Хід заняття

Вправа для знайомства «Найкраще, що я вмію робити»

Кожен/кожна по черзі називає своє ім’я і ту справу, яку вміє найкраще робити в житті.

Висновок. Як бачимо, кожна людина є унікальною і вміє щось робити найкраще, те, чим може похвалитись, пишатись. І таких справ є набагато більше, ніж ви щойно назвали.

 

Вправа «Сонечко»

Кожен учень/учениця на аркуші в центрі малює сонечко і в центрі кола пише «Я» і своє ім’я, на кожному промінчику пише свої позитивні риси осо- бистості.

Обговорення:

-       Чи легко було себе хвалити?

-       Чому людині буває важко знайти в собі щось хороше? Про що це свідчить?

 

Мозковий штурм «Підвищення самооцінки»

Кожен/кожна для досягнення своїх цілей у житті повинен/повинна мати адекватну чи трішки завищену самооцінку. Але що робити, якщо самооцінка  є низькою? Людина невпевнена у собі? Зараз методом мозкового штурму запишемо всі ваші пропозиції щодо підняття самооцінки.

Обговорення.

 

Рекомендації психологів дітям щодо підняття самооцінки

1.  Повірити в себе!

2.  Приділяти увагу зовнішньому вигляду, особистій гігієні.

3.  Проявляти себе в позаурочний час (гуртки, секції, спорт).

4.  Бути комунікабельним/ою, позитивним/ою у спілкуванні.

5.  Виділяти час на улюблені справи.

6.  Не порівнювати себе з іншими.


 

7.  Оточити себе позитивом.

8.  Спілкуватися з позитивними і впевненими в собі людьми.

9.  Скласти список своїх досягнень.

10. Вірити в себе за будь-яких обставин!

 

Вправа «Заради чого варто жити»

Учні/учениці об’єднануються в пари (так, як сидять за партами).

Кожна пара протягом 5-7-хвилин на підготовлених раніше вирізаних з паперу долоньках записує те, заради чого, на її думку, варто жити, що при- носить найбільшу радість.

За бажанням учасники пар зачитують написане.

Висновок. Як бачимо з ваших записів, є дуже багато речей, які є стимулом і мотивацією для життя і прагнення жити.

 

Вправа «Мій всесвіт»

Діти малюють сонце а навколо нього – зірки і хмаринки, На зірках вони записують близьких людей, яких люблять і які їх підтримають у скрутну хвилину; на хмаринках записують мрії, які вони хочуть втілити в життя, та цілі, яких хочуть досягти.

Обговорення.

 

Вправа «Квітка щастя»

Учні /учениці об’єднуються у п’ять груп. Кожна група отримує одну пелюстку квітки (пелюстки вирізані з аркушів кольорового паперу формату А4), на якій учасники записують відповідь на запитання «Що потрібно для щасливо- го життя?» (можна записувати кілька варіантів). Після цього вони зачитують відповіді та кріплять пелюстки до серединки квітки, яку вже прикріплено на дошці.

Вчитель/ка робить підсумок, узагальнюючи думки дітей. Залежно від  того, які відповіді дали учні/учениці, вчитель/ка має підвести їх до думки, що вони мають усе для щасливого життя (наприклад: здоров’я, поряд з вами є люблячі люди, житло та ін.).

 

Вправа «Підсумок»

Вчителька зачитує вислів:

Працюй, ніби тобі не потрібно грошей;

Люби, ніби тобі ніхто ніколи не завдавав болю;

Танцюй, ніби ніхто на тебе не дивиться;

Співай, ніби ніхто тебе не чує;

Живи, ніби на землі рай... Живи і будь щасливим!!!